Garanti Prosedürü

Sitemizde satılan tüm ürünler distribütör, ithalatçı veya imalatçı firmaların en az 2 yıl garantisi altındadır. Ürünlerin garanti süreleri markalarına ve ürün gruplarına göre 2 yıl, 3 yıl veya 5 yıl olarak da değişebilir.

Ürünlerin garanti süresi ürün detaylarında belirtilmiştir. 

Sattığımız tüm ürünler ithalatçı veya imalatçı firma garantisi altında olup, tamir veya değişim işlemleri garanti veren firma ve yetkili servisleri tarafından yapılmaktadır.

Arızalı ürününüzü faturası veya garanti belgesi ile birlikte; garanti belgesinden ya da kullanım kılavuzundan bulacağınız size en yakın yetkili servisi arayarak, garanti kapsamında tamir veya değişim yaptırabilirsiniz.

Hiçbir ürün Online Mağaza'nın kendi garantisi altında değildir. Online Mağaza'nın ekstra hizmeti, ürünlerin itahalatçı firma veya üretici firma tarafındaki garanti takibinin müşterilerimiz adına yapılmasıdır. 

Bazı ürünler dış etkenlere karşı korumasız olduğundan, sadece teslim aldığınız anda kutudan arızalı çıktığı durumda onarım ya da değişim yapılır.

Ürünün beraberindeki Faturasını ve Garanti Belgesini saklayınız.

Arızalı ürününüzü faturası ve/veya garanti belgesi ile birlikte, garanti belgesinden ya da kullanım kılavuzundan bulacağınız size en yakın yetkili servise başvurmak sureti ile garanti kapsamında tamir veya değişim yaptırabilirsiniz.

Arızalı ürünlerinizi bünyemizde bulunan teknik servis departmanımıza kontrol ettirebilirsiniz. Ancak arızalı ürünlerinizi doğrudan size en yakın yetkili servise göndermeniz, Tüketicinin korunması kanunu çerçevesinde daha hızlı sonuç almanızı sağlar.

online-magaza.com 'a gönderdiğiniz ürünler, tarafımızdan da yetkili servislere gönderilmekte ve sonuç beklenmektedir. Garanti kapsamında arızalı ürünün yetkili servisten yenisi ile değiştirilmesi ya da tamir edilmesi işlemi, yetkili servislere bağımlı olarak en fazla 20 iş günü içinde sonuçlanmaktadır.

Bazı yetkili servisler kargo ile de ürün kabul edebilmekte ya da adresinizden ürünü aldırtabilmektedirler. Lütfen bu yönde hizmetleri olup olmadığını sorunuz.

Seri numarası olan ürünlerde yetkili servisler ürünün seri numarasından garanti kapsamını kolaylıkla bulabilmekte ve onarım işlemlerine başlayabilmektedir, ancak fatura ya da garanti belgesi ile daha hızlı sonuç alırsınız..

Ambalajından arızalı çıkan yeni aldığınız ürünler “arızalı yeni ürünler” sınıfına girer. Bu tip ürünleri, orijinal ambalajında ve bütün aksesuarları ile birlikte, “aldığınız gibi olması kaydı” ile doğrudan Online Mağaza'ya ya da Garanti Belgesi'nde belirtilen teknik servise göndermeniz gerekir. Orijinal ambalajında etiket, bant, yazı vb. olmamalıdır . Bu ürünler için 3 alternatif söz konusudur; onarımdeğişim veya iade. Dolayısı ile mutlaka isteğinizi ifade eden bir not ile birlikte ürünü göndermeniz gerekmektedir.

Tarafımıza ulaşan ürünler için işlem süresi, değişim ise tedarikçi firmanın stoklarına bağlı olarak, iade ise yetkili servisin vereceği rapora bağlı olarak, onarım ise yine yetkili servisin onarım süresine bağlı olarak değişmektedir. Firmamız sizi mağdur etmemek için tedarikçiler ve yetkili servislere gerekli yaptırımı uygulayarak en kısa sürede işleminizi sonuçlandırmaya çalışacaktır.

Ürün elimize ulaştığında size e-mail olarak arızalı ürününüzü takip edebilmeniz için bir bildirim numarası gönderilecek ve bu numara ile arızalı ürününüzün durumunu takip edebileceksiniz.

Size bir kampanya haberimiz var!
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
ShopPHP E-Ticaret | v4